Google Website Translator

piątek, 21 września 2012

PIĄTKOWA LINKOWNIA 7

Piątek! A to znaczy, że czas na przygotowane się do nadchodzącego weekendu przy relaksującej piątkowej linkowni :)

Ig Noble rozdane! Moim ulubieńcem jest "wyciszacz mowy" i skanowanie mózgu martwego łososia.. .:)

Poza tym, chcę podzielić się z wami linkiem prosto z Klid.pl: czy słyszeliście o portalu Pogromcy Mitów Medycznych? Bardzo mi brakowało podobnej inicjatywy w polskim internecie - ale cóż, portal jest nowy i miejmy nadzieję, że będzie przykładnie spełniał swoją oświecającą rolę!

Zapewne słyszeliście o tym badaniu pokazującym szkodliwość GMO? Wszyscy są zaniepokojeni, choć być może niesłusznie, bo wiele wskazuje na to, że badanie jest ciężko podejrzane...

Może się nad tym nigdy nie zastanawialiście, ale jakbyście byli zainteresowani, to szympanse też mają swoich geniuszy.

I link polecony przez moją psiapsiółę: jesli macie ochotę jechać na koniec świata pod przykrywką uczestniczenia w konferencji, ta strona może wam pomóc :) Znajdziecie tam opcję wyszukiwania wszelkiej maści konferencji ze względu na kraj!

Tak więc pozostaje mi życzyć wam udanej lektury i wybornego weekendu :) Nie siedźcie za dużo przed komputerem!! :)

3 komentarze:

 1. http://blogs.discovermagazine.com/discoblog/category/ncbi-rofl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ig Noble jak zawsze dają do... śmiechu i myślenia.
  Pogromcy Mitów Medycznych - ciekawi wielce - ustawiłem w ulubionych i będę patrzył jak się rozwijają. Póki co nie wierze gdy obalają mit o nieskuteczności szczepień przeciw grypie...

  Szympanse - poezja dla moich organów percepcji... od wielu lat twierdze że w warstwie biologicznej nie ma jakościowych różnic pomiędzy ludźmi a zwierzętami - są tylko ilościowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o Ig Noble, to zawsze przypomina mi się to doświadczenie - Ig Nobel z psychologii w 2004 roku. Spotkałem się zresztą z opinią, że równie dobrze mogli przyznać za nie prawdziwego Nobla ;)

  Co do szympansów, to bliżej mi do poglądów Hare'a - że u człekokształtnych występują różne typy inteligencji (a tym samym - geniuszy). Jest tak u ludzi, więc nic dziwnego, gdyby było tak i u szympansów.

  OdpowiedzUsuń