Google Website Translator

czwartek, 6 września 2012

PIĄTKOWA LINKOWNIA 6

Wakacje, wakacje i po wakacjach! A tu się tyle działo w nauce - jest tyle artykułów, o których najchętniej napisałabym osobne posty, ale rzeczywistość zmusza mnie do wciągnięcia ich do Piątkowej Linkowni mając nadzieję, że oryginalne artykuły sprowokują Was do ich komentowania :) Przestrzeń komentatorska stoi otworem!

Czy psy mogą zapobiec rozwojowi niebezpiecznych dla ludzi bakterii? Wiele wskazuje na to, że tak - a to poprzez... przeganianie mew z plaż!

Technologia stanęła na głowie! Jak donosi ostatnie Science, jesteśmy już w stanie uzyskać niemalże kompletny genom człowieka, który żył ponad 50 000 lat temu! O tempora!!

Nie koniec na tym! Co więcej, jesteśmy na jak najlepszej drodze do tworzenia plemników ze.. skóry. W sporym uproszczeniu, oczywiście :) Po szczegóły proponuję zaglądnąć tutaj.

Co by się trochę otrząsnąć z szoku technologicznego, warto wyskoczyć na szklaneczkę piwka. Ale jaką szklaneczkę? To nie jest pytanie bez znaczenia, jako, że kształt szklanki może wpłynąć na szybkość z jaką ją opróżnisz!

Picie piwa jest zdecydowanie wielkim przywilejem. Czy przyszłym pokoleniom przyjdzie, w obliczu przeludnienia naszej planety i dramatycznego spadku ilości pitnej wody i dostępnego pożywienia, jeść robaki i pić.. siuśki?

I wreszcie na koniec: ochrona środowiska z najwyższej półki! Prezydent Władimir Putin wskazuje żurawiom właściwą trasę migracji!

Do przeczytania wkrótce!

5 komentarzy:

 1. Świetna Piątkowa Porcja Linków! Podrzucaj coś czasem na KLID.PL :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, no tak! Klid.pl! na smierc zapominam podrzucac tam linki, postaram sie poprawic :) choc z rugiej strony.. kto wtedy bedzie czytal moja Piatkowa Linkownie? ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież i tak przekieruje do Twojego bloga :)

   Usuń
  2. No tak, ale jakis czas temu podniosly sie szemrane glosy, ze ja tam jestem tylko po to, by swojego bloga promowac ;) Wiec by nie prowokowac jakichs niezdrowych komentarzy, wolalabym przesylac albo bezposrednie linki, do rzeczy o ktorych pisze albo liczyc na to, ze inni rozpromuja mojego bloga, jesli stwierdza, ze warto :)

   Usuń
  3. Jeden i drugi sposób o którym piszesz jest dobry ;) Osobiście wolę linki prowadzące do źródła ale w formie w jakiej Ty je pokazujesz na blogu są jak najbardziej w porządku w mojej ocenie ;)

   Usuń