Google Website Translator

środa, 16 maja 2012

OFFTOPICARIUM-IMPREZA DLA LUDZI, KTÓRYM "SIĘ CHCE"

Skontaktował się ze mną jakiś czas temu Marcin Kotowski - absolwent MISMaP UW, obecnie
doktorant z quantum computing w Kanadzie (University of Waterloo).  Marcin, mimo, że za wielką wodą, współorganizuje pod-warszawską imprezę o nazwie Offtopicarium (o której więcej tutaj).

Offtopicarium intryguje - na pierwszy rzut oka wygląda jak ogórek kiszony z dżemem, albo harmonika w filharmoni... rzecz w tym, że genialne pomysły mogą powstać tylko z niekonwencjonalnych kombinacji! A Offtopicarium do powstawania takichż kombinacji zachęca, zobaczcie sami:

Ideą Offtopicarium jest skupienie w jednym miejscu ludzi z twórczymi pomysłami i otwartą głową, lubiących dyskutować, tworzyć i rozwiązywać problemy, nie bojących się idei niekonwencjonalnych i "offtopicowych". Słowem - Ludzi, Którym Się Chce (patrz słowniczek).
Standardowe konferencje zazwyczaj są wąsko wyspecjalizowane i niewiele miejsca zostawiają na tematy "off topic"; dodatkowo, zwykle nie dają one możliwości na kontakt ludzi z różnych dziedzin czy środowisk.
Do kogo kierujemy inicjatywę? Celujemy w ludzi z różnorodnych dziedzin, m.in. doktorantów, osoby zaangażowane w startupy, inicjatywy społeczne, projekty informatyczne. Jesteśmy otwarci na pełne spektrum form i tematów - np. matematykę, programowanie i analizę danych, edukację i aktualne problemy społeczne, a także tworzenie rzeczy pięknych, acz niekoniecznie użytecznych.
Wspólnym mianownikiem ma być pasja i chęć do realizacji własnych pomysłów (poważnych i niepoważnych) oraz dzielenia się nimi. Jeśli organizujesz coś, bierzesz udział w ciekawym projekcie, masz pomysł na interesujące przedsięwzięcie czy też chcesz się podzielić wartościowym doświadczeniem życiowym - chętnie o tym usłyszymy!

Tak więc i ja zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej imprezie - nudno na pewno nie będzie! Zgłoszenia można przesyłać do 10 czerwca używając formularza, który znajdziecie na stronie Offtopicarium.  Sama impreza odbędzie się między 10 a 14 sierpnia 2012 w Dworku pod Warszawą.

A jeśli nie będziecie w stanie wziąć udziału w tym spotkaniu osobiście, to przynajmniej przesyłajcie wieści dalej, tak jak i ja to czynię :)

Do przeczytania wkrótce!

4 komentarze:

 1. Ciekawy pomysł! Przesyłam dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi interesująco, ale mam jedno "ale": brzmi to jak co najmniej jedna imprezą, którą dobrze wszyscy znamy. Brzmi to po prostu trochę jak TED... No ale fajnie będzie zobaczyć, co z tego wyszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, właśnie w tym rzecz, by zrobić coś lepszego od TEDa ;) - że zalinkuję do krótkiego linku z FB: https://www.facebook.com/pwmarcz/posts/386545661382738.

   Poza tym sens imprezy jest inny - TED nastawia się na krótkie, szybkie, chwytliwe wystąpienia (max. 15 min.), u nas po pierwsze nastawiamy się na głębsze i bardziej interaktywne wejście w temat (wraz z dykusjami po nocach etc.), po drugie zaś, równie mile widziane, co talki, są zajęcai typu warsztatowego (zazwyczaj dla węższej grupy zainteresowanych), typu "wspólnie coś kodujemy/projektujemy etc.".

   Usuń